Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kontrole autobusów w powiecie aleksandrowskim [zdjęcia]

JJ za KPP Aleksandrów Kujawski
KPP Aleksandrów Kujawski
We wtorek (28.08.) policjanci z aleksandrowskiej "drogówki" wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego od wczesnych godzin rannych kontrolowali autobusy. Głównym celem prowadzonych kontroli było sprawdzenie stanu technicznego pojazdów pod kątem emisji spalin. Jeden z kontrolowanych autobusów nie został dopuszczony do dalszego ruchu.

We wtorek (28.08.) aleksandrowscy funkcjonariusze wspólnie z funkcjonariuszami ITD przeprowadzili kontrole autobusów wykonujących transport osób na terenie naszego powiatu. Podczas kontroli policjanci zwracają uwagę na podstawowe elementy mające wpływ na bezpieczeństwo. Sprawdzeniu poddawany był także kierowca. Na co dzień wiele z tych pojazdów porusza się po bardzo nierównych drogach w terenach wiejskich, a często są to autobusy liczące sobie po kilkanaście lat.

Okoliczności te powodują, że pojazdy te o wiele częściej się psują, ich stan techniczny budzi szereg zastrzeżeń, a to bezpośrednio wpływa na bezpieczny przewóz pasażerów.

Dlatego, policjanci, podczas prowadzonych kontroli, w głównej mierze koncentrowali się na sprawdzeniu stanu technicznego i obowiązkowego wyposażenia pojazdów, ich oznakowaniu oraz stanie trzeźwości kierujących.Funkcjonariusze kontrolowali także wymagane dokumenty uprawniające do kierowania i używania pojazdu oraz zgodność wykonywania przewozu z wymaganiami określonymi w ustawie o transporcie drogowym i o czasie pracy kierowców.

W trakcie wczorajszych kontroli jeden z autobusów został niedopuszczony do dalszego ruchu z uwagi na przekroczenie emisji spalin. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny a na kierującego nałożyli mandat karny.

FLESZ: Autostrady, bramki, systemy płatności - jak ominąć korki?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto