Jagiellonia- Zawisza 0:2! Bydgoszczanie bliżej finału Pucharu Polski!

SZYMON SZAR
Jagiellonia- Zawisza 0:2! Bydgoszczanie bliżej finału Pucharu Polski! ekstraklasa.net
Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pewnie pokonali na wyjeździe Jagiellonię Białystok 2:0. Tym samym bydgoszczanie są o krok od historycznego osiągnięcia.

Bydgoszczanie pierwszy mecz półfinału Pucharu Polski rozpoczęli od wysokiego C. Już pierwsza akcja pod bramką Krzysztofa Barana przyniosła przyniosła prowadzenie Zawiszy. Luis Carlos minął jednego obrońcę, wyłożył piłkę do Wahana Geworgiana, a ten precyzyjnym strzałem zdobył gola dla Zawiszy.

Po niespodziewanym początku Jagiellonia przystąpiła do szybkich ataków. Jeden z nich pod koniec pierwszej połowy powinien zakończyć się golem. Dani Quintana znakomicie dośrodkował w pole karne, gdzie niepilnowany był Bekim Balaj, ale ten źle uderzył głową i nie trafił w światło bramki.

W drugiej połowie obraz gry był podobny jak przed przerwą. Minimalną przewagę mają gospodarze, ale brakuje klarownych sytuacji i gra toczy się głównie w środku pola. Kolejna akcja i kolejna sytuacja dla gospodarzy na gola.
Obrońcy zablokowali strzał Gajosa, piłka trafiła do Balaja, którego uderzenie zza pola karnego pewnie złapał Kaczmarek.

Jak piłkarskie mówi piłkarskie przysłowie niewykorzystane sytuacje się mszczą. Nie inaczej było podczas meczu Jagiellonii z Zawiszą. W 60 minucie było już 2:0 dla gości. Kamil Drygas dopadł do wybitej przed pole karne piłki i kapitalnym strzałem po ziemi podwyższył prowadzenie.

Wynik meczu nie uległ już zmianie i to bydgoszczanie po pierwszym meczu są bliżej finału Pucharu Polski. W Jagiellonii widać iż nie przyniosła jeszcze skutku zmiana nowego szkoleniowca, którym od kilku dni jest Michał Probierz.

Jagiellonia Białystok - Zawisza Bydgoszcz 0:2 (0:1)Bramki: Wahan Geworgian 4', Kamil Drygas 65'

Jagiellonia: Krzysztof Baran Ugochukwu Ukah Seweryn Michalski Martin Baran Filip Modelski (84' Mateusz Piątkowski) Michał Pazdan Tomasz Bandrowski (55' Adam Dźwigała) Dawid Plizga Dani Quintana Roberts Savalnieks (35' Maciej Gajos) Bekim Balaj

Zawisza: Wojciech Kaczmarek Igor Lewczuk Łukasz Nawotczyński Andre Micael Sebastian Ziajka Jakub Wójcicki Hermes (90+2' Sebastian Dudek) Kamil Drygas Piotr Petasz (69' Alvarinho) Wahan Geworgian Luis Carlos