Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

II tom "Aleksandrowskiego Słownika Biograficznego". Możesz pomóc w tworzeniu publikacji

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
UM Aleksandrów Kuj.
Rozpoczęły się prace nad II tomem „Aleksandrowskiego Słownika Biograficznego”. Podobnie, jak w poprzedniej edycji w publikacji pojawią się sylwetki osób, które wywarły znaczący wpływ na rozwój miasta.

I tom słownika wydany pod redakcją śp. dra Andrzeja Cieśli burmistrza miasta ukazał się w maju 2016. Nad słownikiem pracowali wspólnie pracownicy Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego przy współpracy Miejskiego Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim. Biogramy poszczególnych osób zostały przygotowane przez znanych badaczy dziejów regionalnych bezinteresownie, co podkreśla Ich wkład w popularyzację lokalnej historii. Umieszczone w nim zostały sylwetki 43 osób.

- Nie wszystkie postaci zostały uwzględnione w publikacji, dlatego w tym roku rozpoczęły się prace nad wydaniem kolejnego tomu słownika - informują władze miasta. - Należy nadmienić, że inicjatorem powstania Aleksandrowskiego Słownika Biograficznego był śp. dr Andrzej Cieśla, który rozpoczął też pracę nad biogramami do II tomu. Los jednak sprawił, że nie doczekał już jego wydania.

- W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego miasta o pomoc w tworzeniu II tomu publikacji - apeluje UM. - Jeżeli wiedzą Państwo o osobach, które swoją działalnością zasłużyły sobie na wpisane do naszego słownika prosimy o kontakt.

Konsultacje i pomoc merytoryczną w pracach nad słownikiem zadeklarował prof. Tomasz Krzemiński z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk z Torunia.

Kontaktować się można mailem na adres: [email protected] lub [email protected], a także telefonicznie z pracownikami Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Kujawskim: 54 282 68 30.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto