I Bieg Przemytnika w Aleksandrowie Kujawskim. Ogłoszenie wyników [zdjęcia]

Jadwiga Aleksandrowicz
I Bieg Przemytnika, zorganizowany w Aleksandrowie Kujawskim przeszedł do historii. Wiele wskazuje, że będzie to impreza cykliczna. W tym roku na starcie stanęło ponad 200 biegaczy z całej Polski, od Szczecina po Rzeszów i od Gdyni po Poznań, Warszawę, Łódź i Dęblin. Pobiegły tez panie. Nie brakowało biegaczy z naszego regionu. Także na podium.

Biegacze generalnie chwalili trasę, pogodę i organizację wielkiej imprezy biegowej, na którą złożył się ultramaraton ( ok. 78 km) i półmaratonu (21 km) po terenach leśnych i poligonowych, w tym także po dawnych szlakach przemytniczych między zaborami. Stąd nazwa imprezy.

Uczestnicy ultramaratonu wystartowali już o godz. 5 rano, ale godzinę wcześniej musieli się zameldować w Kolegium Kujawskim X.X. Salezjanów, gdzie było biuro zawodów i baza posiłkowo-regeneracyjna dla zawodników. Półmaratończycy wystartowali o godz. 12. Oba biegi rozpoczynały się przy zabytkowym dworcu kolejowym w Aleksandrowie Kujawskim.

A oto główni triumfatorzy. Ultramaraton wygrał Piotr Dziedzic, niezrzeszony biegacz z Inowrocławia. Przebiegł trasę w czasie 6 godz. 47 minut 30 sekund mimo, że dwukrotnie pomylił trasę i stracił - jak oblicza - raz ok. 20 minut, a za drugim razem - musiał nadrobić około kilometra.

Na drugim miejscu na podium stanął Mirosław Sprenger z Nakielskiego Klubu Biegacza - 6 godz. 50 minut 42 minuty.

Trzeci na mecie był Andrzej Mierzejewski z Pruszkowa (WPRUNNING) z czasem 7 godz. 21 minut 39 sekund.

Zobacz zdjęcia z I Biegu Przemytnika w Aleksandrowie Kujawskim

W ultramaratonie biegły też kobiety. Najszybsza na mecie była Izabella Gajewska z Pruszkowa (KOBITYBIEGAJA.PL) z czasem 8 godz.15 minut, 49 sekund, która wpadła na metę jako siódma za sześcioma mężczyznami.
Na drugim miejscu uplasowała się Beata Bogdanowicz z Gdańska (niezrzeszona) z czasem 8 godz. 55 minut 49 sekund.
Trzecie miejsce zajęła Agata Masiulaniec z Gdańska (BIEGOWYSWIAT.PL/ASICS) - 9 godzin 46 minut 37 sekund

W półmaratonie triumfował Łukasz Kalata z Górska (CSAIU) z czasem 1 godzina 29 minut 25 sekund, który stanął na najwyższym podium.

Drugie miejsce zajął Arkadiusz Sikut z Torunia (12 WOG) z czasem: 1 godzina 29 minut 33 sekundy.
Trzeci na mecie był Patryk Hołtyn z Radziejowa (TKKF Kolejarz). Jego czas to 1 godzin 29 minut 44 sekundy.

Wśród kobiet w półmaratonie zwyciężyła Agnieszka Łęcka z Golubia-Dobrzynia (HERCOG RUNNING) z czasem: 1 godzina 39 minut 49 sekund.

Na drugim miejscu na podium stanęła Karolina Kundys z Warszawy (PARK RUN URSYNÓW) - 1 godzina 43 minuty 04 sekundy.

Trzecie miejsce zajęła Elżbieta Jaromirska z Rzeszowa (niezrzeszona) - 1 godzina 50 minut 59 sekund