GAZ-SYSTEM ogłasza program grantowy Fundusz Naturalnej Energii

Materiał informacyjny OPERATORA GAZOCIĄGÓW PRZESYŁOWYCH GAZ-SYSTEM S.A.
W ramach Funduszu Naturalnej Energii spółka rozpoczyna nabór wniosków na lokalne działania na rzecz środowiska naturalnego, ochrony przyrody i edukację ekologiczną. GAZ-SYSTEM przeznaczył na tę inicjatywę ponad 300 tysięcy złotych. Wartość każdego grantu wynosi 15 tysięcy złotych.

Od 31 marca br. samorządy, placówki oświatowe i organizacje pozarządowe działające wśród lokalnych społeczności będą mogły ubiegać się o dofinansowanie autorskich pomysłów na podtrzymanie lub ratowanie środowiska naturalnego w swoim otoczeniu. Program obejmuje swoim zasięgiem gminy i dzielnice z 6 województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, śląskiego i mazowieckiego.

Program wspiera integrację społeczności lokalnych w tworzeniu zielonych miejsc do edukacji, wspólnej pracy i odpoczynku oraz leśnych obszarów dla przyszłych pokoleń. W tym roku wnioskodawcy mogą wybrać jeden temat spośród trzech zaproponowanych przez organizatora programu:

„Zielone pracownie” - tworzenie miejsc do edukacji na zewnątrz, eksperymentowania, rozwoju pasji, w zielonej zagospodarowanej przestrzeni.
„Ogród marzeń” - zagospodarowanie terenów zielonych do wypoczynku, zabawy i obcowania z przyrodą, wspólna przestrzeń do tworzenia użytecznego otoczenia dla ludzi, zwierząt, ptaków i owadów.
„Drzewa blisko nas” - zagospodarowanie terenów poprzez sadzenie drzew i krzewów we współpracy z nadleśnictwami oraz wydziałami w gminach i miastach odpowiedzialnymi za sadzenie drzew, zakup sadzonek i wykonanie nasadzeń.

Wnioski o dofinansowanie mogą składać samorządy, placówki oświatowe i organizacje pozarządowe z gmin, na terenie których prowadzone są kluczowe inwestycje GAZ-SYSTEM: Słomniki, Radziemice, Koniusza, Kocmyrzów-Luborzyca, Oświęcim, Chełmek, Libiąż, Chrzanów, Bukowno i Kraków (województwo małopolskie), Aleksandrów Kujawski, Raciążek (województwo kujawsko-pomorskie), Tczew, Gdańsk (województwo pomorskie), Jaworzno, Sławków (województwo śląskie), Gryfino (województwo zachodniopomorskie) oraz dzielnic Warszawy: Bemowo, Bielany, Białołęka (województwo mazowieckie).

Minister Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej objęli patronatem honorowym uruchomienie tegorocznej edycji programu grantowego. Partnerem społecznym Funduszu Naturalnej Energii została Fundacja „Za górami za lasami”.

W tym roku składanie wniosków o dofinansowanie odbywa się za pomocą elektronicznego formularza zamieszczonego na stronie GAZ-SYSTEM www.gaz-system.pl w zakładce odpowiedzialny biznes > Fundusz Naturalnej Energii. Wnioski można składać do 31 października 2023 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: GAZ-SYSTEM ogłasza program grantowy Fundusz Naturalnej Energii - Dziennik Bałtycki

Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie