Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Kobiet 2022 w Aleksandrowie Kujawskim. Róże Burmistrza wręczone! [zdjęcia]

OPRAC.:
Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Gala "Róże Burmistrza" 2022 w Aleksandrowie Kujawskim
Gala "Róże Burmistrza" 2022 w Aleksandrowie Kujawskim UM Aleksandrów Kujawski
Róże Burmistrza to tradycyjne już nagrody dla mieszkanek Aleksandrowa Kujawskiego, które w szczególny sposób zasłużyły się dla miasta. Na przestrzeni 11 lat trafiły do 42 kobiet. Były to m.in. przedstawicielki stowarzyszeń, polityki, kultury, oświaty czy służby zdrowia.

Wideo. Rodzinny kapitał opiekuńczy

od 16 lat

Róże Burmistrza 2022 w Aleksandrowie Kujawskim rozdane

W Aleksandrowie Kujawskim Dzień Kobiet obchodzony był zawsze bardzo uroczyście. Od kilku lat była to doskonała okazja, żeby uhonorować kobiety, które wykazują się nie tylko swoją zawodową postawą, ale i zaangażowaniem w życie społeczne. Takim wyróżnieniem jest statuetka „Róża Burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego”. Wszystko zaczęło się w 2010 roku. Pomysłodawcą był ś.p. Burmistrz Andrzej Cieśla. Przez kolejne 10 lat do 2019 r. włącznie - wyróżnienia „Róże Burmistrza” otrzymały 42 kobiety, które w szczególny sposób zasłużyły się dla miasta.

Okres pandemii COVID-19 nie sprzyjał organizacji wydarzeń, dlatego też w 2021 roku burmistrz Arkadiusz Gralak postanowił osobiście wręczyć statuetki wyróżnionym kobietom. W tym roku gala wręczenia statuetek odbyła się w sali im. Edwarda Stachury w budynku zabytkowego dworca.

Laureatkami tegorocznych Róż Burmistrza są:

1. Aleksandra Kozłowska

2. Dominika Świątek

3. Lidia Kulpa

4. Lidia Florczak

5. Karolina Matyjasik

Wybór nagrodzonych burmistrz Arkadiusz Gralak umotywował w następujący sposób:

Pani Aleksandra Kozłowska (Skarbnik Gminy Miejskiej Aleksandrowa Kujawskiego) otrzymuje wyróżnienie „Róża Burmistrza” za odwagę i odpowiedzialność w wydatkowaniu środków samorządu Aleksandrowa Kujawskiego. Laureatka jest mieszkanką Aleksandrowa Kujawskiego i z naszym Miastem związana jest zawodowo. Niezwykle odpowiedzialna, obowiązkowa ale również w swojej odpowiedzialności odważna i nie bojąca się wyzwań. Zaangażowana w rozwiązywanie problemów i podejmowanie działań z korzyścią dla społeczności lokalnej. Pewnie nie odwoływałbym się do tych zalet i umiejętności, gdybym na własne oczy tego nie widział. Szczególny wyraz temu o czym mówię tegoroczna laureatka dała w okresie ograniczeń spowodowanych pandemią COVID-19. Kobieta, której imienia i nazwiska jeszcze nie wypowiedziałem od 15 kwietnia 2019 roku dzierży w dłoni władzę nad finansami miasta Aleksandrowa Kujawskiego.

Pani Dominika Świątek - za twórczość, za przyjaźń do Aleksandrowa Kujawskiego. Pani Dominika jest pieśniarką, kompozytorką, polonistką. Interpretatorką piosenki poetyckiej, kierownikiem muzycznym Teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego. Odznaczona medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ZASŁUŻONA DLA KULTURY POLSKIEJ. Komponuje muzykę do wierszy polskich poetów. Wydała trzy płyty ze swoimi kompozycjami: do wierszy Zbigniewa Herberta („Siódmy anioł” pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego), Juliusza Słowackiego („Proroctwo” pod patronatem Senatu RP) oraz współczesnego poety - Jerzego Hajdugi („Coraz ciszej”). Jest związana z Aleksandrowem Kujawskim, nie wstydzi się Aleksandrowa Kujawskiego i w naszym Mieście wielokrotnie już koncertowała. Mieliśmy również niezwykłą przyjemność wysłuchać w Jej wykonaniu interpretacji utworów Edwarda Stachury. W niedługim czasie podejmie próbę twórczej promocji tego regionu.

Pani Lidia Kulpa (Przewodnicząca Rady Miejskiej Aleksandrowa Kujawskiego) - za odpowiedzialność i staranność w prawidłowej realizacji stanowienia prawa miejscowego. Laureatka jest mieszkanką Aleksandrowa Kujawskiego. W obszarze zawodowym, ale również i społecznym bardzo mocno związana z naszym Miastem i jego problemami. Łączy w sobie umiejętność – no właśnie – łączenia przeciwstawnych czasem wizji i pomysłów dla dobra lokalnej społeczności. Radna Rady Miejskiej kadencji 2010-2014 oraz kadencji 2018-2023. Z niezwykłą starannością i odpowiedzialnością przeprowadziła Radę Miejską i z powodzeniem dopilnowała procesu stanowienia prawa miejscowego w okresie pandemii COVID-19.

Pani Lidia Florczak - za odpowiedzialność w biznesie. Pani Lidia związana jest z Aleksandrowem Kujawskim w obszarze biznesu, przedsiębiorczości. Wielokrotnie podczas dzisiejszej gali wypowiadane były m.in. słowa odpowiedzialność i pandemia. Odpowiedzialność w biznesie to niezwykle ważna postawa. W okresie pandemii wielu przedsiębiorców borykało się ze istotnymi z punktu widzenia trwałości firmy problemami. Przetrwanie ale również zapewnienie ciągłości zatrudnienia było dla nich nie lada wyzwaniem. W przypadku tej nominacji chodzi również o fakt utrzymywania wysokiego zaufania do marki.


Pani Karolina Matyjasik
- za pomoc w eliminowaniu skutków pandemii COVID-19. Pani Karolina pomaga ludziom zrozumieć, uchwycić coś co nie jest uchwytne a pochodzi z ich wnętrza. Pomaga opanować strach i niepewność. I wielokrotnie pomogła jednostkom organizacyjnym a ostatnio Gminie Miejskiej Aleksandrów Kujawski w walce ze skutkami pandemii COVID-19 poprzez prowadzenie uruchomionej przez nasze Miasto infolinii w ramach pomocy psychologicznej dla mieszkańców Aleksandrowa Kujawskiego. Niezwykle ciepła i cierpliwa osoba.”

Po wręczeniu tegorocznym laureatkom statuetek „Róże Burmistrza” uczestnicy Gali zostali zaproszeni do wspólnego wysłuchania koncertu Tomasza Krzemińskiego pt. „O miłości”, który został dedykowany wszystkim kobietom z Aleksandrowa Kujawskiego, ale również tym z terenów objętych wojną w różnych zakątkach naszego globu, a w szczególności z terenu Ukrainy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto