Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Członkowie KGW w Czołówku otrzymali odznaczenia za zasługi dla rolnictwa [zdjęcia]

Ewelina Fuminkowska
Ewelina Fuminkowska
Odznaczenia "Zasłużony dla rolnictwa" dla członków KGW w Czołówku
Odznaczenia "Zasłużony dla rolnictwa" dla członków KGW w Czołówku Ewelina Fuminkowska
Aktywne panie i pan z KGW w Czołówku otrzymało odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”. Medale wręczyła wyróżnionym minister Anna Gembicka, która miała okazję posłuchać o kolejnych pomysł na aktywizację wsi.

Czołówek to niewielka wieś w gminie Radziejów. - Niewielka, ale z wielkim sercem – mówi Emil Mirecki, menadżer Koła Gospodyń Wiejskich w Czołówku. - Działamy od pięciu lat i mamy na swoim koncie sporo sukcesów.

Panie i panowie, bo mężczyźni też są członkami, mogą pochwalić się licznymi osiągnięciami. Ich specjalność żur kujawski i zakwas, które nagradzane były na kulinarnych konkursach.

- Koło zostało reaktywowane po wielu latach przerwy. Łączymy tradycję z nowoczesnością. W naszym kole jest wiele młodych pan, którym pomysłów i energii nie brakuje – dodała Krystyna Grysiak, przewodnicząca KGW w Czołówku. - Wśród nas jest również czterech panów, którzy również wyśmienicie gotują.

Kulinarne sukcesy to jedno, członkowie angażują się w wiele innych przedsięwzięć. Pomagają w charytatywnych zbiórkach, organizują dzień dziecka, choinkę dla najmłodszych. Mają też kilka pomysłów, jednym z nich jest stworzenie ścieżki rowerowej na trasie dawnej kolejki wąskotorowej.

13 czerwca w świetlicy wiejskich na wniosek wojewody kujawsko-pomorskiego, Mikołaja Bogdanowicz osiem osób z KGW w Czołówku otrzymało odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”.
Medale, przyznawane za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych, wręczyła minister Anna Gembicka.

- Cieszę się, że kultywujecie tradycje, także poprzez swoje stroje, że promujecie polską wieś – powiedziała minister Gembicka.

- Tradycja przetrwała i nabrała obecnie wyjątkowej dynamiki, a to, co się udało w naszej miejscowości, w Czołówku jest szczególne. Chcieliśmy podziękować za nominacje panu wojewodzie Mikołajowi Bogdanowiczowi, Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz pani minister Annie Gembickiej. Szczególne podziękowania dla członkiń i całych rodzin KGW Czołówek. Te odznaczenia to nasz wspólny sukces - dodaje menadżer koła Emil Mirecki.

Odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa” odebrali:

  • Krystyna Grysiak
  • Joanna Tretyn
  • Renata Kujawa
  • Nina Dziubich
  • Justyna Kaczorowska
  • Aneta Mirecka
  • Emil Mirecki

W kole działa 17 osób, a wśród nich jest czterech panów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy ubezpieczanie upraw zyskuje na popularności?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Członkowie KGW w Czołówku otrzymali odznaczenia za zasługi dla rolnictwa [zdjęcia] - Włocławek Nasze Miasto

Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto