Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Członkowie GTK wybrali się na pożyteczny spacer Doliną Tążyny

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
GTK
Fascynaci przyrody i leśnych wycieczek skupieni wokół aleksandrowskiej Grupy Turystyczno-Krajoznawczej wybrali się na bardzo pożyteczny spacer doliną Tążyny. Podczas wyprawy zebrali 10 worków śmieci.

Zebrane śmieci przy współpracy z burmistrzem miasta Arkadiuszem Gralakiem oraz pracownikami Urzędu Miejskiego i PEC-u zostały zabrane i wywiezione na wysypisko.

- Warto wspomnieć, że las to dom dla wielu gatunków roślin i zwierząt, jest idealnym miejscem na spacer, poprawia jakość powietrza – mówi burmistrz. - Śmieci zdecydowanie nie pasują do leśnych obszarów. Dlatego postarajmy się dbać o najbliższe otoczenia i nie wyrzucajmy śmieci do lasu, reagujmy jeśli jesteśmy świadkiem śmiecenia przez innych – apeluje.

Takim działaniem szkodzimy sobie i naszym leśnym przyjaciołom. - Śmieci nie tylko szpecą krajobraz, ale są śmiertelnym zagrożeniem dla żyjących w nim zwierząt – kontynuuje Arkadiusz Gralak. - Rozkładając się często uwalniają chemiczne substancje, które mogą skazić powietrze, glebę i wodę, w tym wodę pitną.

Podobną akcję, polegającą na posprzątaniu kawałka naszych Kujaw, zorganizowali mieszkańcy powiatu skupieni wokół grupy „Zielone Kujawy”. Podczas 4 godzinnej pracy zebrali kilkadziesiąt worków różnego rodzaju śmieci.

Aby dać przykład innym możemy wziąć udział w akcji zapoczątkowanej przez Lasy Państwowe pn. Zabierz5zLasu. Polega ona na zabraniu z lasu przynajmniej 5 śmieci i wyrzuceniu do przydomowych śmietników. Następnie można pochwalić się inicjatywą w mediach społecznościowych i zachęcić znajomych do podjęcia wyzwania.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto