Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Budżet Obywatelski 2022 w Aleksandrowie Kujawskim. Poznaliśmy wyniki głosowania

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Do Urzędu Miasta wpłynęło w tym roku 873 kart do głosowania
Do Urzędu Miasta wpłynęło w tym roku 873 kart do głosowania Krzysztof Górski
Poznaliśmy wyniki głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Aleksandrowa Kujawskiego na 2022 rok. 100 tysięcy złotych zostanie podzielone na realizację aż 4 przedsięwzięć.

Zobacz wideo: Koniec z odmową przyjęcia mandatu? Jest nowy projekt.

Aleksandrowski Budżet Obywatelski 2022

Budżet obywatelski to projekt, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w mieście w perspektywie kolejnego roku budżetowego. W skrócie to właśnie mieszkańcy zgłaszają propozycje zadań do budżetu, które następnie są analizowane przez urzędników pod kątem możliwości realizacji. Następnie propozycje zadań, które pomyślnie przeszły weryfikację poddaje się pod powszechne i bezpośrednie głosowanie, a w efekcie projekty, które osiągnęły najlepszy wynik w głosowaniu, aż do wyczerpania puli środków przeznacza się do realizacji - wpisując je do uchwały budżetowej.

Głosowanie w tegorocznej odsłonie Budżetu Obywatelskiego Aleksandrowa Kujawskiego trwało od 5 do 18 października. Do podziału było 100 tysięcy złotych z budżetu miasta na 2022 rok. Mieszkańcy wybierali spośród 6 projektów, które przeszły weryfikację formalno-merytoryczną. Ostatecznie zrealizowane zostaną 4 z nich.

Projekty, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku to: „Magiczny dywan dla aleksandrowskich maluchów” - zakup pomocy dydaktycznej w postaci dywanu do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych (koszt: 14 tysięcy złotych), „Minicentrum rekreacyjne” (stoły betonowe zewnętrzne do gier) – ustawienie stołów do gry w szachy i ping-pong na boisku przy Szkole Podstawowej nr 3 (koszt: 8 tysięcy złotych), „Miejska polanka – miejsce na ognisko wraz z altanami do biesiadowania” - utworzenie miejsca rekreacyjnego wraz z placem ogniskowym przy ul. Parkowej (koszt: 40 tysięcy złotych) oraz „Zrób to sam i jedź w dal” - budowa samoobsługowej stacji naprawy rowerów przy dworcu kolejowym (koszt: 7 tysięcy złotych).

W Aleksandrowie Kujawskim jest 11634 osób uprawnionych do głosowania. Do Urzędu Miejskiego w tym roku wpłynęły natomiast 873 karty, z których 828 było głosami ważnymi. Najwięcej, bo aż 402 głosy zdobyło „Minicetrum rekreacyjne”. Kolejna była stacja naprawy rowerów – 375 głosów. Na „Miejską polankę” zagłosowało 365 mieszkańców, a na „Magiczny dywan” 316. Protokół z głosowania znajdziemy na oficjalnej stronie Urzędu Miasta www.aleksandrowkujawski.pl i w Biuletynie Informacji Publicznej.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku mieszkańcy Aleksandrowa Kujawskiego mieli możliwość wyboru spośród 12 zgłoszonych projektów. Ostatecznie wybrano dwa z nich: fontanny miejskie i mini skatepark.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto