Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

BIN stawia na innowacje w Aleksandrowie Kujawskim. Poznaliśmy niektóre plany

Jadwiga Aleksandrowicz
Na razie w BIN powstają silosy z arkuszy gładkiej blachy.
Na razie w BIN powstają silosy z arkuszy gładkiej blachy. BIN
W piątek w fabryce BIN będzie konferencja, odnotowująca kolejne miliony ton ziarna, jakie można przechować w aleksandrowskich silosach.

My już wiemy, że aleksandrowska fabryka wyprodukowała silosy, w których łącznie można przechowywać 6 milionów ton ziarna lub nasion. Jak ważne jest ich przechowywanie przez dłuższy czas bez uszczerbku dla jakości, doskonale wiedzą producenci rolni. Wiedzą to także specjaliści od lat współpracujący z fabryką i podpowiadający rozwiązania, wychodzące naprzeciw potrzebom rolników.

Już dawno nie mówi się w BIN o „prostym” przechowywaniu, niekiedy przez długie miesiące, zboża czy rzepaku, a o pielęgnacji przechowywanego ziarna i nasion. Chodzi o to, by po dłuższym okresie magazynowania w silosach miały one parametry jakości takie jak tuż po żniwach.

>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

Stąd nowe pomysły inwestycyjne, jakie zdradzono nam kilka dni temu w dziale marketingu. Od pewnego czasu trwają prace przygotowujące w zakładzie teren pod nową halę produkcyjną.

- Dotychczas produkowaliśmy silosy z gładkich arkuszy blach, teraz przymierzamy się do produkcji silosów także z blachy falistej. Stąd potrzeba budowy nowej hali - tłumaczy Przemysław Bochat z działu marketingu BIN. - Blacha odpowiednio falowana pozwala na budowę większych silosów niż te, które dotąd u nas powstają, bo jest bardziej wytrzymała. Można z niej wykonać silosy o pojemności powyżej pięciu tysięcy ton. Jest zapotrzebowanie na takie kolosy - dodaje nasz rozmówca. Blacha falista ma powstawać w nowej hali. To jednak nie jedyny innowacyjny pomysł w BIN. Rozważany jest też nowy asortyment: ekstrudery do rozdrabniania produktów na pasze o zwiększonej strawności dla zwierząt.

- Chcielibyśmy produkować ekstrudery, które rozdrabniają odpowiednio ziarna rodzimych roślin strączkowych. Uniezależniłoby gospodarstwa hodowlane od stosowanej obecnie, lepiej przyswajalnej przez zwierzęta, ale modyfikowanej genetycznie soi - tłumaczy Michał Włoszek z działu marketingu.

Info z Polski - 10 sierpnia 2017 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto