Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bezdomne zwierzęta z powiatu aleksandrowskiego potrzebują pomocy

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
schronisko Disel
Epidemia to ciężki okres zarówno dla ludzi, jak i naszych czworonożnych przyjaciół. Tym z ze schroniska dla zwierząt „Disel” można pomóc ofiarując datki. O wsparcie apelują władze Aleksandrowa Kujawskiego.

Epidemia koronawirusa to czas trudny nie tylko dla ludzi. - przyznaje aleksandrowski Urząd Miasta. - Proces adopcyjny jest w czasie epidemii utrudniony, a wiele zwierząt nadal trafia do schronisk. W schroniskach brakuje nie tylko rąk do pracy, ponieważ wolontariusze nie mogą teraz pomagać, ale przede wszystkim karmy suchej i mokrej dla psów oraz kotów.

Właśnie z takimi problemami zmaga się schronisko dla bezdomnych zwierząt „Disel” w Wygodzie gm. Waganiec. Sytuacja ośrodka nie jest obojętna dla władz Aleksandrowa Kujawskiego. - Zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego miasta o wsparcie – apelują władze. - Każdy może pomóc zwierzakom poprzez przekazanie na rzecz schroniska suchej i mokrej karmy, ryżu, makaronu. Wszystkich, którzy chcą pomóc prosimy o przynoszenie powyższych rzeczy do Urzędu Miejskiego Aleksandrowie Kujawskim od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 14.

Osoby, które chcą pomóc mogą wcześniej umówić się telefonicznie i przekazać karmę pracownikom urzędu. Numer kontaktowy to 54 282 68 20. Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane do schroniska Disel. Zbiórka prowadzona jest bezterminowo.

Wsparcia można udzielić również w formie pieniężnej. Datki na Pensjonat dla psów Diesel, Wygoda 11, 87-700 Aleksandrów Kujawski, Skok Stefczyka, należy wpłacać na numer konta 49 7065 0002 0651 4299 3804 0001 z tytułem: Dla schroniska. Zbiórkę dla schroniskowych podopiecznych znajdziemy również na stronie internetowej dlaschroniska.pl.

Zmartwionym o zdrowie przypominamy, że Światowa Organizacja Zdrowia podała, iż dotychczas nie znaleziono dowodów na to, by zwierzęta domowe mogły ulec zakażeniu koronawirusem. Nie ma zatem możliwości, by człowiek mógł zarazić się np. od psa czy kota. Zaleca się jednak, aby właściciele przestrzegali zasad higieny.
Należy pamiętać, że zwierzęta powinno się wyprowadzać na smyczy. Ważne jest też ograniczenie długich spacerów i zachowanie bezpiecznego odstępu od innych. W przypadku kwarantanny czy choroby najlepiej oddać psa pod opiekę rodzinie lub znajomym. Jeśli nie mamy takiej osoby, można poprosić o pomoc w wyprowadzaniu psa kogoś z sąsiadów lub znajomych. Trzeba przy tym zachować wszelkie środki ostrożności (podobnie jak np. przy odbieraniu zamówionych zakupów od dostawcy).

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto