Amber Kalisz zdecydowanie za mocny dla zespołu z Leszna

Andrzej Bartkowiak
UKS 9 Leszno
Siatkarze UKS 9 Leszno polegli z Amber Kalisz 0:3 i w zasadzie mogą się pożegnać z marzeniami o awansie do finału III ligi. Doświadczony rywal wypunktował gospodarzy i może w zasadzie już szykować się do baraży o II ligę.

Już przed meczem nie trudno było wskazać faworyta. MUKS Amber Kalisz w równoległej grupie III ligi rządziła niepodzielnie, urastając do jednego z głównych faworytów do gry w II lidze. Ekipa UKS 9 Leszno mimo dobrego początku popełniała za dużo błędów na boisku, mając przed sobą tak doświadczonego rywala. Pierwszy set był zacięty i dość wyrównany, jednak padł on łupem przyjezdnych, którzy zwyciężyli do 21. Partia otwierająca spotkanie pokazała, że można powalczyć z mocnym rywalem, ale potrzebna jest do tego powtarzalność dobrych zagrań.
W drugim i trzecim secie uwidocznił się niestety kunszt kaliszan, którzy wygrywają drugiego seta do 19, a trzeciego jeszcze wyżej, bo do 17. Suche wyniki pokazują, że rywal był po prostu tego dnia poza zasięgiem leszczynian, którym nie można było odmówić ambicji. Zwyciężyło jednak doświadczenie zawodników MUKS Amber Kalisz zdobyte na drugoligowych parkietach. Spotkanie rewanżowe, które zadecyduje, kto powalczy w finale 3 ligi o mistrzostwo, odbędzie się 29 lutego w Kaliszu. Złudzeń chyba jednak już nie ma... Awans w obecnym sezonie raczej pozostanie w sferze marzeń. Liczymy jednak na ambicje podopiecznych trenera Roberta Klimkowskiego i dobrą postawę w drugim spotkaniu.
UKS 9 Leszno - MUKS Amber Kalisz 0:3 (21:25, 19:25, 17:25)