Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Aleksandrów Kujawski zdobył dofinansowanie na remont ul. Fredry. Koszt przedsięwzięcia to ponad 360 tysięcy zł.

OPRAC.:
Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Na ten cel miasto zyskało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 360 tysięcy złotych.

Wniosek złożony przez Gminę Miejską Aleksandrów Kujawski na dofinansowanie dróg samorządowych pt. „Budowa drogi gminnej nr 160812C ul. A. Fredry w Aleksandrowie Kujawskim” otrzymał dofinansowanie z wyżej omawianego Funduszu Dróg Samorządowych. Koszt realizacji zadania to 362.175,23 zł, wkład własny wynosi około 108.652,57 zł tj. 30 proc. kosztów zamierzenia inwestycyjnego.

Odcinek budowanej nawierzchni wynosi 212 m. Materiał, z którego będzie wykonana nawierzchnia drogi to drobnowymiarowa kostka betonowa na całej szerokości pasa drogowego. Wykonana zostanie również kanalizacja sanitarna i deszczowa w części ww. ulicy.

Inwestycja bez wątpienia polepszy jakość życia mieszkańców i pobudzi rozwój gospodarczy naszej małej wspólnoty - zapewniają władze miasta. - To nie koniec przedsięwzięć w naszym mieście dot. rozbudowy i budowy dróg, gdyż miasto przygotowuje się do aplikowania w kolejnych konkursach dot. pozyskania środków zewnętrznych na tego typu inwestycje.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto