Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Aleksandrów Kujawski. Rozpoczynają się prace przy budowie placówki opiekuńczo-wychowawczej

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Starosta Aleksandrowski Lidia Zwierzchowska i Dyrektor Placówki Socjalizacyjnej Alina Mikołajska przekazały firmie NIK – NAT Sp. z o.o. plac budowy na realizację inwestycji
Starosta Aleksandrowski Lidia Zwierzchowska i Dyrektor Placówki Socjalizacyjnej Alina Mikołajska przekazały firmie NIK – NAT Sp. z o.o. plac budowy na realizację inwestycji Starostwo Powiatowe
Rusza realizacja inwestycji „Budowa placówki opiekuńczo-wychowawczej dla 14 dzieci w Aleksandrowie Kujawskim wraz z wyposażeniem”. Wartość projektu to ponad 1,7 mln złotych.

Starosta Aleksandrowski Lidia Zwierzchowska i Dyrektor Placówki Socjalizacyjnej Alina Mikołajska przekazały firmie NIK – NAT Sp. z o.o. plac budowy na realizację inwestycji pn. „Budowa placówki opiekuńczo-wychowawczej dla 14 dzieci w Aleksandrowie Kujawskim wraz z wyposażeniem”.

W Aleksandrowie Kujawskim powstaje placówka dla dzieci w sytuacji kryzysowej

Obiekt zostanie wybudowany przy ul. Wyspiańskiego w Aleksandrowie Kujawskim. W placówce powstaną miejsca dla dzieci, które zgodnie z postanowieniem sądu muszą czasowo lub dłużej (kilku lub kilkunastoletniej) perspektywie mieszkać poza rodziną i którym nie znaleziono rodziny zastępczej lub przysposabiającej. Zamieszkają w niej dzieci w różnym wieku, w tym dorastające i usamodzielniające się, co umożliwi m.in. wspólne wychowanie i opiekę licznemu rodzeństwu. Obiekt ma zapewnić dzieciom kształcenie, wyrównanie opóźnień rozwojowych i szkolnych.

Placówka opiekuńczo-wychowawcza w Aleksandrowie Kujawskim zapewni niezbędne warunki

W budynku m.in. zlokalizowanych będzie 6 pokoi dla dzieci, pokój dla dzieci niepełnosprawnych, jadalnia z pokojem dziennym, pokój nauki z wydzielonym gabinetem terapeutycznym, kuchnia ze spiżarnią oraz pokój odwiedzin.

Wartość umowy z firmą NIK – NAT Sp. z o.o. z siedzibą w Golubiu-Dobrzyniu wynosi 1.740.000 zł. Na realizację inwestycji planowane jest pozyskanie przez Powiat Aleksandrowski dofinansowania w wysokości 95proc. (w tym 85 proc. z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i 10% z Budżetu Państwa) Termin wykonania projektu to 31 marca 2021 r.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto