Karol Szmagalski

avatarKarol Szmagalski

Aleksandrów Kujawski
O mnie Wieloletni dyrektor jednostek obsługi rolnictwa na terenie powiatu Radziejowskiego. Obecnie na emeryturze. Zainteresowania Pasjonuje się turystyką rowerowej (6000-7000 km rocznie), uwielbiam grzybobrania. Trochę fotografuję, robię filmiki – staram się w nich propagować powiat.(YouTube -kanał karmaria2008); więcej http://www.kujawy2010.republika.pl http://wloclawek.naszemiasto.pl/wyszukiwarka/karol+szmagalski,s.html

Znicze na grobie Zenona Kujawskiego w Chełmcach

2015-09-04 10:40:25

Kościół pw. św. Katarzyny w Chełmcach – jeden z 9 kościołów leżących w granicach dekanatu kruszwickiego archidiecezji gnieźnieńskiej. Dawniej parafia należała do diecezji włocławskiej [Pierwsza wzmianka o parafii pochodzi z 1257 r. Z tego też okresu pochodzi cmentarz, obecnie pod zarządem miejscowego proboszcza. Poprzedni kościół wybudowany był z drewna. Obecna świątynia została postawiona w 1843 r. Miejscowości należące do parafii: Chełmce, Chełmiczki, Głębokie, Gocanowo, Gocanówko, Janocin, Kicko, Kobylnica, Morgi, Rusinowo, Tarnówko, Zaborowo.

Jesteśmy na miejscowym cmentarzu w Chełmcach gdzie pochowano Zenona Kujawskiego, człowieka od lat związanego z Radziejowem i okolicą.

Wieloletniego radnego rady miasta. Przez wiele lat związanego z miejscowym sądem. Znanego prawnika. Ostatnio emerytowanego notariusza z Kruszwicy.

4 września 2015 roku, przejeżdżając przez Chełmce zatrzymaliśmy się na jego grobie, aby w imieniu Towarzystwa Miłośników Kujaw , którego był członkiem zapalić znicz i oddać mu hołd.
O TMK tutaj:
http://www.kujawy06.republika.pl/

Jesteś na profilu Karol Szmagalski - stronie mieszkańca miasta Aleksandrów Kujawski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj