Karol Szmagalski

avatarKarol Szmagalski

Aleksandrów Kujawski
O mnie Wieloletni dyrektor jednostek obsługi rolnictwa na terenie powiatu Radziejowskiego. Obecnie na emeryturze. Zainteresowania Pasjonuje się turystyką rowerowej (6000-7000 km rocznie), uwielbiam grzybobrania. Trochę fotografuję, robię filmiki – staram się w nich propagować powiat.(YouTube -kanał karmaria2008); więcej http://www.kujawy2010.republika.pl http://wloclawek.naszemiasto.pl/wyszukiwarka/karol+szmagalski,s.html

Wyroby koła hafciarskiego TMK na dniach powiatu radziejowskiego

2016-06-08 06:11:05

W dniach 2-5 czerwca 2016 roku powiat radziejowski obchodził swoje święto. W dniu 3 czerwca 2016 roku na dziedzińcu liceum można było oglądać wystawy i kiermasze rękodzieła oraz rzemiosła regionalnych twórców i artystów.

Warto odnotować, że w tym samym dniu członkinie koła a zarazem uczestniczki KDUTW Oddz. Radziejów wystawiały także swoje wyroby we Włocławku.
Vide tutaj:
http://aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl/mieszkaniec/artykul/i-kujawsko-pomorskie-forum-seniorow-we-wloclawku,240399,t,Wśród nich wyróżniało się koło hafciarskie Towarzystwa Miłośników Kujaw w Radziejowie działające w naszej Izbie Regionalnej „ Małym Muzeum Regionalnym”. Członkinie koła wystawiają swoje wyroby na wielu konkursach, pokazach. Ich wyroby wygrywają konkursy, budzą duże zainteresowanie. Koło działa od 4 lat. Panie w kole to: Jadwiga Reska, Stefania Dziubich, Anna Bazelewska, Genowefa Gąsiorowska, Mirosława Łodygowska, Halina Sołtysińska, Halina Paczkowska, Irena Wożniak, Henryka Adamczewska, Emila Jałoszyńska, Wiesława Nowak, Smykowska Ewa, Szmyt Ewa, Leszczyńska Aniela w dniu 3 czerwca 2016 roku na dziedzińcu LO prezentowały swoje wyroby rękodzieła na Dniach powiatu radziejowskiego budząc podziw i zachwyt swoimi pracami.
Album fotek. Tutaj:
https://www.facebook.com/karol.szmagalski.5/media_set?set=a.10210123930275650.1073742742.1259848402&type=3

Warto przypomnieć. Ba warto wiedzieć, że w powiecie radziejowskim jest wiele organizacji, które dbają o zachowanie kujawskich tradycji: historii regionu, obyczaju, folkloru. Wiodącą z racji swego programu jest oczywiście Towarzystwo Miłośników Kujaw.

"Nasza podstawowa działalność to właśnie edukacja w Izbie Regionalnej, w naszym radziejowskim małym muzeum - mówi Halina Paczkowska, prezes TMK. - Dlatego warto obejrzeć nasze eksponaty. Chętnie o nich opowiedzą nasi członkowie, pasjonaci historii, folkloru i kujawskich obyczajów. To zbiory etnograficzne, fotografie, stare druki dokumentujące życie społeczne Radziejowa, skromne, ale ciekawe zbiory archeologiczne. Nasz zbiory, zwłaszcza te, dotyczące historii Radziejowa, są na tyle ciekawe, że korzystają z nich studenci, piszący prace. Ale Izba Tradycji to nie tylko zbiór eksponatów, zgromadzonych w szklanych gablotach. To przede wszystkim miejsce wielu ciekawych spotkań."
Więcej. Tutaj:
http://www.kujawy06.republika.pl

Jesteś na profilu Karol Szmagalski - stronie mieszkańca miasta Aleksandrów Kujawski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.