Karol Szmagalski

avatarKarol Szmagalski

Aleksandrów Kujawski
O mnie Wieloletni dyrektor jednostek obsługi rolnictwa na terenie powiatu Radziejowskiego. Obecnie na emeryturze. Zainteresowania Pasjonuje się turystyką rowerowej (6000-7000 km rocznie), uwielbiam grzybobrania. Trochę fotografuję, robię filmiki – staram się w nich propagować powiat.(YouTube -kanał karmaria2008); więcej http://www.kujawy2010.republika.pl http://wloclawek.naszemiasto.pl/wyszukiwarka/karol+szmagalski,s.html

Współpraca Towarzystwa Miłośników Kujaw ze szkołami powiatu radziejowskiego

2016-06-17 22:35:28

Mimo końca roku szkolnego Młodzież ZSR CKU im Ziemi Kujawskiej w Przemystce w ramach stałej współpracy i edukacji regionalnej o ziemi radziejowskiej , Kujaw odwiedzili z nauczycielem- bibliotekarzem Jolantą Kuszyk-Kowalską Izbę Regionalną Towarzystwa Miłośników Kujaw.

Poznali znajdujące eksponaty. Bogate zbiory związane z historią, folklorem, sztuką, tradycją oraz z życiem społecznym naszego regionu gromadzi zabytkowe przedmioty oraz dokumenty związane z historią miasta ziemi radziejowskiej. Podstawowym celem Izby jest zachowanie pamięci o przodkach i pamiątkach przeszłości dla następnych pokoleń zwłaszcza dzieci i młodzieży.

Młodzież także uczestniczyła w lekcji muzealnej dotyczącej naszego dziedzictwa regionalnego kujaw. Oprowadziła Pani Bożena Płaczkowska członek Zarządu TMK. W Izbie mieści się także siedziba Towarzystwa Miłośników Kujaw.

Działa tu Koło hafciarskie, gdzie kontynuuje się tradycje haftu kujawskiego w Radziejowie po kierunkiem Jadwigi Reska. ( TMK dbając o zachowanie tradycji organizuje min. Powiatowy Konkurs "Tradycje w moim domu", czy już V Spotkania z tradycja ( prelekcje ,warsztaty malowania pisanek, bombek. palm wielkanocych). Izba Regionalna oprócz Kościołów. galerii w LO, astrobazy , działalności edukacji regionalno - historycznej Miejscowej Biblioteki. Jarmarku Królewskiego, Dni Radziejowa, czy Kole przewodników Chorągwi Rycerskiej Pana Leszka Kalickiego jest ważnym elementem dla turystów na szlaku piastowskim.

Jesteś na profilu Karol Szmagalski - stronie mieszkańca miasta Aleksandrów Kujawski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.