Karol Szmagalski

avatarKarol Szmagalski

Aleksandrów Kujawski
O mnie Wieloletni dyrektor jednostek obsługi rolnictwa na terenie powiatu Radziejowskiego. Obecnie na emeryturze. Zainteresowania Pasjonuje się turystyką rowerowej (6000-7000 km rocznie), uwielbiam grzybobrania. Trochę fotografuję, robię filmiki – staram się w nich propagować powiat.(YouTube -kanał karmaria2008); więcej http://www.kujawy2010.republika.pl http://wloclawek.naszemiasto.pl/wyszukiwarka/karol+szmagalski,s.html

Wspólne „Kolędowanie” w Radziejowie

2017-01-26 14:10:04

W dniu 25 stycznia 2017 roku w świetlicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radziejowie odbyło się wspólne „Kolędowanie” zorganizowane przez Wychowanków tego Ośrodka oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „Razem”, które działa, aby pomóc dzieciom z niepełnosprawnością intelektualną: rozwijać talenty oraz przygotować ich do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, organizować pozaszkolne formy edukacji sportowej, rekreacyjnej i artystycznej oraz udziału w olimpiadach specjalnych, dofinansować wypoczynek letni i zimowy, organizować warsztaty, szkolenia i konferencje dla dzieci i ich rodzin.


Wszystkich zaproszonych gości, wychowankowie wprowadzili w magię Świąt podczas wspólnego kolędowania – tradycyjnych polskich kolęd. Kolejne udane, integrujące spotkanie we wspaniałej atmosferze.

Warto przypomnieć, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy jest integralną częścią Zespołu Szkół i Placówek w Radziejowie. Obejmuje opieką dzieci i młodzież do 25 roku życia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz głębokim, które potrzebują specjalistycznej pomocy i indywidualnego podejścia. Zapewnia terapię psychologiczno-pedagogiczną. Oferuje różnorodne zajęcia terapeutyczne: logopedię, gimnastykę korekcyjną, zajęcia o charakterze socjoterapeutycznym, terapię metodą Sherbone i Tomatisa, komunikację alternatywną, elementy hipoterapii i dogoterapii, bajkoterapię, biblioterapię oraz muzykoterapię. Rozwija zainteresowania poprzez różnego rodzaju koła: krawieckie, kulinarne, taneczno-muzyczne, teatralne, recytatorskie, plastyczne, historyczno-społeczne, ekologiczne, fotograficzne, PCK, przyrodnicze, regionalne, astronomiczno-fizyczne, biblioteczne. Rozwija sprawność fizyczną. Zapewnia opiekę medyczną w szkole i internacie. Organizuje wyjazdy edukacyjne, zielone szkoły, turnusy rehabilitacyjne, zawody i turnieje sportowe.. Przygotowuje dzieci i młodzież do udanego startu w dorosłą przyszłość, dając również szansę osobistego rozwoju a także uczenia zrozumienia oraz akceptacji odmienności. Ośrodek dysponuje bardzo dobrą bazą dydaktyczną. Realizuje projekty zewnętrzne współpracując z wieloma organizacjami jak np. Towarzystwem Miłośników Kujaw itp. „Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego w Radziejowie, gdzie włączył się całą Społecznością Szkoły realizując „Tydzień z Kolbergiem”.

Jesteś na profilu Karol Szmagalski - stronie mieszkańca miasta Aleksandrów Kujawski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.