Karol Szmagalski

avatarKarol Szmagalski

Aleksandrów Kujawski
O mnie Wieloletni dyrektor jednostek obsługi rolnictwa na terenie powiatu Radziejowskiego. Obecnie na emeryturze. Zainteresowania Pasjonuje się turystyką rowerowej (6000-7000 km rocznie), uwielbiam grzybobrania. Trochę fotografuję, robię filmiki – staram się w nich propagować powiat.(YouTube -kanał karmaria2008); więcej http://www.kujawy2010.republika.pl http://wloclawek.naszemiasto.pl/wyszukiwarka/karol+szmagalski,s.html

Rękodzieło w Izbie Regionalnej Radziejowa

2017-03-30 16:29:38

Pod kierunkiem Pani Ewy Smykowskiej prowadzone są w Izbie Regionalnej, co środy warsztaty rękodzieła. Panie tu zgromadzone przygotowują palmę wielkanocną o wysokości przekraczającej 3 metry, która zostanie w najbliższą środę przekazana do kościoła Farnego na Niedzielę Palmową. Jest to grupa niezwykle zaangażowanych pań a wśród nich : H. Adamczewska, B. Linowiecka, G. Izydorczyk, E. Szmydt, G. Zdobych, M. Zdobych, A. Leszczyńska, I. Janiak, Przekwas, H. Paczkowska, G. Gąsiorowska.

Wykonały one kwiaty z bibuły są to uczestniczki warsztatów w tym także członkinie Towarzystwa Miłośników Kujaw jak i Uniwersytetu Trzeciego Wieku Oddz. Radziejów.

TMK współpracuje z KDUTW Oddz. Radziejów np. wspólnie organizuje stoiska rękodzieła na Dniach Radziejowa, Święcie Powiatu. Panie pomagały przy organizacji Izby Regionalnej, a także wspomagają w czasie pełnionych dyżurów w Izbie Regionalnej.

Piękne, tradycyjne dekoracyjne girlandy na obrazy w alkierzu Izby Regionalnej (kwiaty) , wykonały dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Panie po sąsiedzku z Izba Regionalną biorą także udział w warsztatach rękodzieła, a także i osoby młode, które pragną poznać tradycję rękodzieła, nauczyć się i miło spędzić czas.

Ta forma to promocja Miasta, powiatu, Kujaw. To kontynuowanie tradycji kujawskiej dla zachowania jej od zapomnienia.
TMK zaprasza osoby, które mają czas, swoje pomysły na spotkania w każdą środę do Izby Regionalnej na godz.17,oo.

Jesteś na profilu Karol Szmagalski - stronie mieszkańca miasta Aleksandrów Kujawski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.