Karol Szmagalski

avatarKarol Szmagalski

Aleksandrów Kujawski
O mnie Wieloletni dyrektor jednostek obsługi rolnictwa na terenie powiatu Radziejowskiego. Obecnie na emeryturze. Zainteresowania Pasjonuje się turystyką rowerowej (6000-7000 km rocznie), uwielbiam grzybobrania. Trochę fotografuję, robię filmiki – staram się w nich propagować powiat.(YouTube -kanał karmaria2008); więcej http://www.kujawy2010.republika.pl http://wloclawek.naszemiasto.pl/wyszukiwarka/karol+szmagalski,s.html

Przewodnicy Turystyczni PTTK w Radziejowie

2015-10-17 20:15:27

17 października 2015 roku w sobotnie popołudnie do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Radziejowie przybyli Przewodnicy Turystyczni z woj. kujawsko-pomorskiego, których w Czytelni powitała Danuta Wielgosz jej dyrektor.

O Radziejowie mówił burmistrz Miasta Radziejowa Sławomir Bykowski.

Po jego wystąpieniu wykład ilustrowany medialnie na temat Powstania Styczniowego na Kujawach wygłosił Mirosław Wątrobicz.

Strój z tamtego okresu zaprezentował Leszek Kalicki wraz ze swoim synem. Pani Danuta Wielgosz zapoznała zebranych z dokonaniami i działaniami biblioteki jak również pokazała sylwetką Franciszka Becińskiego.

Kolejnym elementem programu pobytu była wizyta w Izbie Regionalnej Towarzystwa Miłośników Kujaw z Radziejowa mieszczącej się w bibliotece. Po Izbie Regionalnej oprowadzała Prezes TMK Halina Paczkowska wspomagana przez Szymona Szynkowskiego. Przybyli z zainteresowaniem wysłuchali informacji podziwiając zgromadzone tu eksponaty.

Jesteś na profilu Karol Szmagalski - stronie mieszkańca miasta Aleksandrów Kujawski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj