Karol Szmagalski

avatarKarol Szmagalski

Aleksandrów Kujawski
O mnie Wieloletni dyrektor jednostek obsługi rolnictwa na terenie powiatu Radziejowskiego. Obecnie na emeryturze. Zainteresowania Pasjonuje się turystyką rowerowej (6000-7000 km rocznie), uwielbiam grzybobrania. Trochę fotografuję, robię filmiki – staram się w nich propagować powiat.(YouTube -kanał karmaria2008); więcej http://www.kujawy2010.republika.pl http://wloclawek.naszemiasto.pl/wyszukiwarka/karol+szmagalski,s.html

Jubileusz Środowiskowego Domu Samopomocy w Radziejowie

2015-12-22 08:22:44


15 grudnia 2015r. Środowiskowy Dom Samopomocy w Radziejowie obchodził Jubileusz 5-lecia działalności. W budynku ŚDS rozpoczęły się uroczyste obchody tego jubileuszu. Początek uroczystości stanowiło powitanie przybyłych na uroczystość gości przez panią Kierownik ŚDS w Radziejowie – Halinę Wiśniewską, która w swoim przemówieniu podkreśliła ważną rolę pracy z osobami niepełnosprawnymi: „Człowiek nie musi robić wielkich rzeczy, budować pałaców, osiągać ambitnych celów, aby być szczęśliwym".Naszym powołaniem jest pomoc osobom niepełnosprawnym, jakże często doświadczonym przez los. Uczestnicy to nasze dzieci, które zbierają niepotrzebne okruchy życia i radują się nimi beztrosko”.

W uroczystości udział wzięli uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Radziejowie wraz z rodzicami, pracownicy oraz zaproszeni goście: Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Dariusz Kurzawa,

Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Urzędzie Wojewódzkim Dorota Hass, Starosta Powiatu Radziejowskiego Jarosław Kołtuniak wraz z władzami samorządowymi oraz Dyrektorzy i Kierownicy jednostek, z którymi współpracuje Nasz Dom.W trakcie imprezy nastąpiła prezentacja multimedialna 5-letniej działalności ŚDS, po której w kilku słowach oraz w utworze muzycznym „Nie liczę godzin i lat” zaprezentowali się również uczestnicy ŚDS w Radziejowie.

Podczas uroczystości jubileuszowej Starosta Powiatu Radziejowskiego pan Jarosław Kołtuniak wręczył listy gratulacyjne dla pracowników. W swoim wystąpieniu przekazał wyrazy uznania i podziękowania za trud włożony w pracę na rzecz drugiego człowieka. Nie zabrakło również miejsca na podziękowania dla władz i sponsorów, którzy swoim szczodrym sercem od lat otaczają naszą jednostkę. Osobne podziękowania złożone zostały byłemu staroście radziejowskiemu panu Marianowi Zielińskiemu oraz ówczesnemu Zarządowi Powiatu za to, że przekazując w 2010 r. pomieszczenia po byłym internacie ZSM stworzyli podstawy do utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy.

Zaproszeni goście, między innymi z zaprzyjaźnionych placówek, a także Władze i Zarząd Powiatu Radziejowskiego składali na ręce pani Kierownik ŚDS życzenia, wyrazy uznania i podziękowania. Wśród nich znalazły się również listy gratulacyjne od Dyrektora i Pracowników Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy oraz od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego – Mikołaja Bogdanowicza.

Po licznych przemówieniach i gratulacjach wszyscy zostali zaproszeni na tort i uroczysty obiad. Nad samopoczuciem zebranych gości w trakcie obchodów jubileuszu czuwał pan Krzysztof Filasiński z Opery Nowa z Bydgoszczy, który swoim cudownie brzmiącym głosem zdobył serca wszystkich zebranych. W trakcie uroczystości wygospodarowano także czas na zwiedzanie świeżo odnowionego budynku ŚDS. Środowiskowy Dom Samopomocy w Radziejowie powstał w budynku po byłym internacie ZSM. Obecnie do ośrodka uczęszcza 35 podopiecznych dowożonych z całego powiatu radziejowskiego, dla których prowadzona jest terapia w siedmiu pracowniach: artystycznej, informatycznej, krawieckiej, kulinarnej, muzycznej, przyrodniczej oraz stolarskiej. ŚDS stara się o powiększenie liczby uczestników, na co pozwala lista oczekujących na przyjęcie do ośrodka.

http://www.radziejow.pl/354,informacje.html?tresc=15942


Jesteś na profilu Karol Szmagalski - stronie mieszkańca miasta Aleksandrów Kujawski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj