Karol Szmagalski

avatarKarol Szmagalski

Aleksandrów Kujawski
O mnie Wieloletni dyrektor jednostek obsługi rolnictwa na terenie powiatu Radziejowskiego. Obecnie na emeryturze. Zainteresowania Pasjonuje się turystyką rowerowej (6000-7000 km rocznie), uwielbiam grzybobrania. Trochę fotografuję, robię filmiki – staram się w nich propagować powiat.(YouTube -kanał karmaria2008); więcej http://www.kujawy2010.republika.pl http://wloclawek.naszemiasto.pl/wyszukiwarka/karol+szmagalski,s.html

Gra turystyczna"Odkryj Radziejów"

2016-06-22 12:11:56

W dniu 22 czerwca 2016 roku ramach obchodów 42- ich Dni Radziejowa przeprowadzono grę turystyczną „Odkryj Radziejów”, w której wzięły udział zespoły z miejscowych szkół. Organizatorem jej jest Towarzystwo Miłośników Kujaw z Radziejowa.

Gra ma za zadanie edukacje młodzieży związaną z historią naszego miasta, przypomnieć i ugruntować wiele zdarzeń i faktów historycznych związanych z minionymi czasami tego miasta. Służy także promocji.

Młodzież podzielona na 6 zespołów po dokonanej odprawie oraz otrzymaniu niezbędnych dokumentów, plansz wyruszyła z różnych punktów miasta, aby odszukać ciekawe miejsca, przypomnieć fakty, zrobić fotograficzne ich udokumentowanie. Przybywając na poszczególne punkty zlokalizowane w ciekawych miejscach Radziejowa i rozwiązując poszczególne zadania otrzymywała od obsługujących je za wykonane zadanie kolejny element służący do złożenia puzzli. Zebrane elementy posłużyły do złożenia końcowego obrazu, będącego końcowym zadaniem.

W wyniku rywalizacji poszczególne zespoły zdobyły następujące lokaty:
I miejsce - grupa biała, II miejsce - grupa żółta, III miejsce - grupa niebieska, IV miejsce - grupa czarna, V miejsce - grupa zielona, VI miejsce - grupa czerwona

Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów medale okolicznościowe „Odkrywca Radziejowa” oraz przewodnik po Radziejowie, który wręczył burmistrz Radziejowa Sławomir Bykowski. Burmistrz podziękował uczestnikom i organizatorom za pomysł i jego realizację.

Towarzystwo Miłośników Kujaw w Radziejowie poprzez grę „Odkryj Radziejów” w formie zabawowej działa na rzecz poznania historii miasta. Składa podziękowanie dla koordynatora projektu Pawła Śrubasa z komórki ds. promocji Miasta Radziejowa, Tomka Dominiaka z klubu sportowego „ZRYW”, Błażeja Wrzesińskiego szefa koła strzeleckiego, Lewandowskiego ze straży OSP, młodzieży Gimnazjum MZS, którzy uczestniczyli w grze miejskiej oraz ich nauczycielom. Podziękowanie dla koła przewodników: Danuty Wielgosz, Leszka Kalickiego, Szymona Szynkowskiego, Krzysztofa Wątrobicza, Karola Szmagalskiego oraz członka TMK Aliny Krupińskiej.

TMK promuje swoje miasto, kujawy poprzez inne działania. Np. Jadwiga Reska przygotowała stoisko rękodzieła w 2016 roku – haft kujawski w Dniach Radziejowa, aby pokazać tradycje haftu kujawskiego, kontynuując w kole hafciarskim, które prowadzi dla „ zachowania od zapomnienia”. Przy wsparciu całego koła : Jadwiga Reska, Stefania Dziubich, Anna Bazelewska, Genowefa Gąsiorowska, Mirosława Łodygowska, Halina Sołtysińska, Halina Paczkowska, Irena Wożniak, Henryka Adamczewska, Emila Jałoszyńska, Wiesława Nowak, Smykowska Ewa, Szmyt Ewa, Leszczyńska Aniela
Dzięki Pani J. Reska stoisko w corocznych Dniach Radziejowa przygotowywane jest od 5 lat. Pani Jadwiga przygotowała kronikę historii haftu w Radziejowie i na bieżąco ją prowadzi. Kronika do obejrzenia w Izbie Regionalnej.


Brawa dla uczestników i organizatorów.
Album fotek. Tutaj:
https://www.facebook.com/karol.szmagalski.5/media_set?set=a.10210246317615257.1073742760.1259848402&type=3

Jesteś na profilu Karol Szmagalski - stronie mieszkańca miasta Aleksandrów Kujawski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.