Mikołajkowe Zawody Pływackie Osób Niepełnosprawnych. Znakomite występy Startu Kalisz [FOTO]

Mariusz Kurzajczyk
Pływacy Startu Kalisz na podium zawodów mikołajkowych
Pływacy Startu Kalisz na podium zawodów mikołajkowych Strat Kalisz
W świątecznej oprawie na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, rozegrane zostały Mikołajkowe Zawody Pływackie Osób Niepełnosprawnych. Na starcie stawili się zawodnicy reprezentujący kluby z Katowic, Częstochowy, Bielawy, Wrocławia oraz sześcioosobowa grupa pływaków z Kalisza.

- Pomimo tego, że medale wręczał Mikołaj to wcześniej trzeba było je wywalczyć w zaciętej rywalizacji, a w niej kaliszanie spisali się wyśmienicie - mówi trener Maciej Siemianowski.
Na najwyższym stopniu podium stanęli: Alicja Piec na 50 m stylem klasycznym i Szymon Łachowski na 50 m stylem grzbietowym, który zajął też drugie miejsce na 50 m dowolnym. Srebrny medal na 50 m stylem klasycznym wywalczył wracający po dłuższej przerwie do pływania Sebastian Nogaj.

Brązowe krążki przywiozły z Wrocławia: debiutująca w zawodach Nikola Konwińska (50 i 100m stylem klasycznym), Kinga Wychorska (50 m stylem grzbietowym) oraz Marta Wychorska (50 m stylem dowolnym). Wrocławskie zawody zakończyły tegoroczną rywalizację zawodników KSN Start Kalisz, a był to rok bardzo udany i obfitujący w wiele medali najważniejszych krajowych zawodów.

Przy okazji zarząd klubu pragnie podziękować wszystkim , którzy przyczynili się do stworzenia właściwych warunków do treningów oraz umożliwili udział w zawodach: Urzędowi Miasta Kalisza, Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej oraz Ministerstwu Sportu i Polskiemu Związkowi Sportu Niepełnosprawnych „Start” wspierających klub finansowo. Zawodnicy dziękują również dyrekcji Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. Jednocześnie serdecznie zapraszamy wszystkie osoby z orzeczeniami o niepełnosprawności ruchowej oraz narządu wzroku na zajęcia naszej sekcji pływackiej.