Budynek po Gimnazjum im. Lotników zostanie sprzedany? Odpowiada Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego

Wraz z reformą oświaty pojawiły się w mieście informacje, że budynek przy ul. Długiej, gdzie mieściło się gimnazjum, zostanie sprzedany.

Emocji wokół budynku wygaszanego Publicznego Gimnazjum im. Lotników Polskich nie brakowało już wcześniej. Dokładnie dwa lata temu, gdy komisja oświaty rady zabiegała o uchwałę intencyjną w sprawie reorganizacji oświaty w mieście. W kraju zapowiadano reformę oświaty i radni proponowali, by w budynku gimnazjalnym stworzyć zespół szkolno-przedszkolny. Uchwałę intencyjną w tej sprawie uchylił wojewoda.
- Szkoda - nie ukrywają zwolennicy tego rozwiązania. - Może uniknęlibyśmy obecnej sytuacji, gdy obie podstawówki są przepełnione a lekcje kończą się o godzinie siedemnastej. Poprawiłyby się też warunki naszego przedszkola, bo mieści się ono w niewygodnym budynku przy ruchliwej ulicy.

Przeczytaj koniecznie: Nauczyciele tracą pracę, uczą w kilku szkołach albo odchodzą na emeryturę. A MEN wini... niż

Budynek gimnazjum to najstarszy obiekt szkolny w mieście. Tu uczył się m.in. Edward Stachura. Wielu mieszkańców nie wyobraża sobie, żeby znajdowało się w nim co innego niż szkoła. Tymczasem pojawiły się głosy o sprzedaży budynku, choć nadal mają tu lekcje uczniowie dwóch roczników wygaszanego gimnazjum. Ma tu też swoją siedzibę Niepubliczna Szkoła Muzyczna II stopnia Camerata Vladislavia Marka Dzięcielewskiego, a także Technikum Logistyczne (zwane potocznie „szkoła mundurową”), prowadzone przez bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego
- Szkoła muzyczna kupiła fortepian. Na razie wstawiono go do sali kolumnowej na dworcu, żeby mogło korzystać z niego miasto. Nie wiem, czy tu nie ma ukrytego dna i pewnego dnia nie dowiemy się, że burmistrz chce sprzedać lub przekazać budynek gimnazjum szkole muzycznej - przekonuje jeden z naszych Czytelników. To nie jedyny głos w podobnym duchu.

Burmistrz Andrzej Cieśla zapewnia, że nie słyszał, by dyrekcja szkoły muzycznej była zainteresowana całym budynkiem przy ul. Długiej.
- To jest i pozostanie obiekt służący oświacie - podkreśla. - Po wygaszeniu gimnazjum nadal będzie tam mieć swoje pomieszczenia szkoła muzyczna, podobnie jak cieszące się zainteresowaniem Technikum Logistyczne. Będziemy natomiast zastanawiać się nad zmianą obwodów szkolnych, by złagodzić niedogodności, jakie przyniosły zmiany w oświacie - dodaje.

Min. A Zalewska: Samorządy dostają pieniądze na reformę oświaty

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.