15 medalowych lokat pływaków UKP Wodnik Włocławek podczas zawodów w Płocku [zdjęcia]

MG
UKP Wodnik Włocławek
W dniach 16 -17 listopada odbył XVI Międzynarodowy Memoriał Cezarego Piórkowskiego w Pływaniu

Do rywalizacji na pływalni Podolanka w Płocku stanęło 15 klubów z Polski i Rosji. Uczniowski Klub Pływacki Wodnik Włocławek reprezentowało 14 zawodników. Pięcioro z wywalczyło medalowe lokaty.

Najlepiej spisała się Zofia Minta, która okazała się najlepsza na trzech dystansach. Na 50 m stylem klasycznym i na 100 m st. dowolnym i klasycznym. Była także trzecia na 50 m. st. dowolnym.

Także 4 medalowe lokaty wywalczył Olivier Piątek. Był drugi na 50 m. st. dowolnym i motylkowym oraz trzeci na 100 m. st. grzbietowym i dowolnym. Pierwsze miejsce wywalczyła Jagoda Syska na 50 m. st. motylkowy oraz była trzecia na 100 m. st. zmiennym. Karol Król był drugi na 50 st. grzbietowy i st. klasycznym oraz trzeci na 50 m. st. dowolnym, a Amelia Śmiłowicz drugie lokaty zajęła ma 100 m. st. klasycznym i st. dowolnym.

W klasyfikacji na najlepszego zawodnik w poszczególnych kategoriach 9-letnia Zofia Minta była druga w kategorii r. 2008 i młodsi, 9-letni Karol Król zajął trzecie miejsce w kategorii r. 2008 i młodsi. Także 14-letni Olivier Piątek sklasyfikowany został na najniższym stopniu podium w kategorii 2003/04.

Ponadto w Płocku z UKP Wodnik z podopiecznych Ewy Paćko wystąpili: Jakub Brodowicz, Maksymilian Czerniak, Jakub Grabowski, Jakub Jastrzębowski, Krzysztof Konieczny, Igor Król, Sergiusz Kulpa, Miłosz Laskowski, Mariusz Minta.

Jak informuje Paulina Piątek, członek zarządu UKP Wodnik Włocławek większość z nich poprawiła swoje rekordy życiowe.

Flesz - bezpieczne dziecko. To musisz wiedzieć!